У Європарламенті заявили, що дії уряду Польщі ведуть до ізоляції країни

Новое Время
У Європарламенті заявили, що дії уряду Польщі ведуть до ізоляції країни

У Європарламенті відбулися дебати щодо питань верховенства права у Польщі, в ході яких європейський депутат Януш Левандовскі заявив, що дії польського уряду суперечать розумінню і ведуть до ізоляції країни.

Як повідомляє RMF.24, зрештою польська делегація від керівної партії Право і справедливість (ПіС) покинули зал.

Віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс висловив думку під час дебатів, що ПіС має відновити незалежність і легітимність конституційного трибуналу, привести закон універсальних судів у відповідність до стандартів ЄС та скасувати вплив міністра юстиції на призначення суддів.

Він наголосив, що кожна країна, яка проходить через реформи, має поважати основні права, які всі країни зобов'язалися дотримуватися, вступивши до ЄС.

Віце-президент Єврокомісії подякував польському президенту Анджею Дуді за відмову від екстремістських проявів націоналізму, що можна було спостерігати, на його думку, під час маршу у Варшаві на минулих вихідних.

Глава групи лібералів у ЄП Гі Верхофстадт заявив, що ситуація у Польщі вже два роки вимагає застосування статті 7 договору про ЄС,в якій йдеться про серйозні загрози верховенству права.

В свою чергу очільник делегації ПіС Ришард Легутко заявив, що дії Єврокомісії не демонструють бажання діалогу з Польщею, а лише ставлять ультиматуми та є незаконними. Після цього депутати вийшли з пленарного засідання.