Поки росіяни купують в Британії футбольні клуби і відчувають себе там шанованими членами західного суспільства, політика РФ не зміниться – політолог Вишневський

Гордон
Поки росіяни купують в Британії футбольні клуби і відчувають себе там шанованими членами західного суспільства, політика РФ не зміниться – політолог Вишневський

Влада Великобританії може вплинути на політику РФ, лише суттєво обмеживши діяльність російських бізнесменів і посадовців на своїй території, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог і публіцист Борис Вишневський.

"У влади Британії залишається ще багато інструментів для впливу на РФ у відповідь на замах на Скрипаля (колишній офіцер російської розвідки Сергій Скрипаль."ГОРДОН"). Вона може позбавити російських олігархів і посадовців можливості вести у Великобританії бізнес, тримати там гроші, купувати нерухомість, учити своїх дітей і возити на відпочинок дружин. Та поки росіяни купують у Британії футбольні клуби і почуваються там шанованими членами західного суспільства, політика РФ не зміниться. У російської влади давно немає жодної репутації, вони навіть слова такого не знають. На їхню думку, поки є ядерна зброя, величезні запаси природних ресурсів і велика територія, такі дрібниці, як репутація, не мають жодного значення", – підкреслив політолог.

За його словами, погіршення відносин із Великобританією невигідне для РФ.

"Російська влада поводиться, як дворовий хуліган, який у відповідь на обґрунтовані претензії і звинувачення відповідає одне: "А ви доведіть!" Мені це здається дуже сумним. У відповідь на будь-які звинувачення вони ідуть у глуху "незізнанку" і нічого не визнають. Обрана лінія неконструктивна. Адже Росія насправді зацікавлена в гарних відносинах із Великобританією, і псувати їх – просто недалекоглядно. Я цілком розумію стурбованість британської влади застосуванням хімічної зброї на їхній території. Маючи право вето, Росія не допустить ухвалення жодних резолюцій у Радбезі ООН. Це свідчить про необхідність реформи цієї структури", – уважає Вишневський.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували в британському Солсбері із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на ультиматум Лондона. МЗС РФ висунуло вимогу до Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 березня, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння Скрипаля.

Сьогодні Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із Росією у відповідь на інцидент з отруєнням Скрипаля.