Нафта дешевшає на даних про зростання запасів сировини у США

Дзеркало Тижня 2
Нафта дешевшає на даних про зростання запасів сировини у США

Brent дешевшала до 61,38 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у середу, 15 листопада, знижуються на даних Американського інституту нафти (API) про запаси сировини у США, свідчать дані торгів.

Станом на 7:03 вартість січневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 1,33% - до 61,38 долара за барель, ціна грудневих ф'ючерсів на нафту марки WTI - на 1,17% - до 55,05 доларів за барель.

Згідно зі статистикою API, за тиждень, що завершився 10 листопада, запаси нафти в США збільшилися на 6,5 млн барелів. Хоча аналітики прогнозували їхнє скорочення. Так, аналітики The Wall Street Journal - на 1,4 млн барелів. А, згідно найгіршим з прогнозів, запаси повинні були збільшитися лише на 2,5 млн барелів.

Запаси бензину збільшилися на 2,39 млн барелів (аналітики прогнозували зниження на 1,1 млн). Запаси дистилятів скоротилися на 2,53 млн барелів (аналітики прогнозували скорочення на 500 тисяч). Запаси нафти на найбільшому в країні терміналі в Кушингу знизилися на 1,8 млн барелів.

Тепер інвестори чекають на дані про запаси "чорного золота" в країні від Міністерства енергетики США, які будуть опубліковані о другій половині доби.

Крім того, ринок реагує на зміну прогнозу Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо зростання нафтових цін. Так, згідно з прогнозом, світовий попит на сировину в цьому і наступному році знизиться на 0,05 і 0,2 млн барелів на добу відповідно. У той самий час, агентство знизило прогноз зростання попиту на нафту в 2017-2018 роках до 1,5 і 1,3 млн барелів на добу відповідно. Таким чином, цього року попит на нафту в світі становитиме приблизно 97,7 млн барелів на добу, в наступному році - 98,9 млн барелів на добу.

Читайте також: Експорт нафти з Саудівської Аравії в США впав до мінімуму за 30 років - Bloomberg

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

За матеріалами: Прайм / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter