Росія напередодні виборів звернулася з вимогою до України

Сегодня 2
Росія напередодні виборів звернулася з вимогою до України

Напередодні президентських виборів в Росії Москва звернулася до України з вимогою забезпечити безперешкодне голосування для росіян на виборчих дільницях на українській території. Про це йдеться в повідомленні МЗС РФ.

"Вимагаємо від влади України безумовного гарантування безпеки посольства Росії в Києві, російських генеральних консульств у Харкові, Одесі та Львові, недопущення створення будь-яких перешкод для їх повноцінного функціонування та вільного відвідування громадянами Росії", – йдеться в повідомленні.

Також російська сторона закликає міжнародні організації вплинути на Київ і переклала відповідальність за можливі провокації на день виборів щодо російських диппредставництв на українську владу.

"Російська сторона буде уважно стежити за ситуацією навколо дипломатичних установ Росії та російських громадян в період проведення виборів. Розраховуємо, що в Києві вживатимуть усіх необхідних заходів щодо своєчасного запобігання можливих провокацій", – підкреслили в МЗС РФ.

Вибори в Росії пройдуть 18 березня.

Нагадаємо, на початку лютого Москва попросила відкрити в Україні ділянки для виборів президента Росії. Відзначається, що їх хочуть відкрити в приміщеннях вищевказаних диппредставництв в Києві, Одесі, Харкові та Львові.

На думку російського політолога Михайла Тульського, у Путіна після виборів президента буде три варіанти дій. Він розповів, чому для Путіна на виборах президента РФ в березні 2018 року існує проблема явки, як Ксенія Собчак може допомогти її вирішити, і який сигнал для Кремля дасть прізвище кандидата, який посяде друге місце.