Ще раз про 3G та 4G. Блог Дмитра Шимківа

Новое Время
Ще раз про 3G та 4G. Блог Дмитра Шимківа

Нещодавно окремі політики вирішили поставити під сумнів відкритість та прозорість проведення тендерів щодо 4G, а після того їхня риторика знайшла відгук у очільника уряду. Саме тому я вирішив підготувати довідку із посиланням на документи, рішення президента та Кабміну і головне – цифри.

Рівень політичного угару та градус популізму без фактів та цифр – це реалії української політики. Шановні політики, розслідувачі, журналісти, правоохоронці та пересічні громадяни – ось вам факти.

3G тендер = 8,77 млрд грн. або $309,4 млн за курсом Нацбанку на дату тендеру + плата за конверсію військовим 1,6 млрд грн.

4G тендер (два етапи) = 7,89 млрд грн. або $292,9 млн за курсом НБУ на дату тендеру.

Загалом це 16,661 млрд грн. або $602,3 млн + конверсія.

Встановлення рішень щодо мінімальної ціни як на тендер щодо 3G, так і на тендер щодо 4G визначалося постановою Кабінету міністрів!

Тендери відбувалися публічно, конкуренто і в прямому ефірі – всі це бачили і засвідчили у різноманітних коментарях і заявах. А головне, сервіс 4G запрацює для користувачів найближчим часом так само, як це було і з 3G, бо є конкуренція між операторами.

Я не буду пояснювати деталі технологічної відмінності між 2G, 3G та 4G, питання адаптації, використання, покриття, тощо. G – це не про Г чи Ж, це Generation – покоління технологій зв'язку. Якщо говорити на прикладі Bos taurus, то маємо еволюцію від турів до корів. А еволюція – це різні кількості надоїв, якість м'яса тощо. Тому ціну за тура не можна порівнювати із ціною за корову. Як не можна однаково оцінювати різні породи корів.

Текст друкується з дозволу автора

Оригінал і довідка