З Румунії вислали серба, який воював за бойовиків в Донбасі

Дзеркало Тижня 2
З Румунії вислали серба, який воював за бойовиків в Донбасі

Його затримали, коли він фотографував військові радарні установки на узбережжі Чорного моря і намагався передати їх координати.

У Румунії суд ухвалив рішення депортувати громадянина Сербії, відомого своїми націоналістичними і проросійськими поглядами, і заборонив йому в'їзд на 15 років в країну, інформує "Радіо Свобода".

"За даними спецслужб, 42-річний Братислав Живкович, який, зокрема, в 2014-15 роках воював в Україні на стороні російських гібридних сил, "виявляв зацікавленість в отриманні секретних документів про критичну інфраструктуру та об'єкти національних і союзних військ НАТО на південному сході Румунії з метою вплинути на стратегічне партнерство з НАТО", - повідомив представник румунських служб Овідіу Маринч.

Живковича затримали, коли він фотографував військові радарні установки на узбережжі Чорного моря і намагався передати їх координати.

За даними спецслужб, серб брав участь також в конфліктах 1990-х років - у Боснії, Косово, також діяв в Хорватії. У 2014 році він відправився в Крим, заявивши, що потрібно допомогти росіянам у війні з українцями. Пізніше він поїхав в Донбас, де разом з іншими сербами брав участь у бойових діях на боці проросійських бойовиків. Його внесли в списки українського центру "Миротворець".

Читайте також: У Боснії і Герцеговині виступили за визнання Косово, Сербія проти

Служба безпеки України 11 жовтня заявила, що тільки на території, підконтрольній угрупованням "ЛНР", з початку конфлікту в Донбасі воювали понад 300 громадян Сербії. Українська сторона інформувала Белград про участь сербських громадян у військових діях в Донбасі на стороні проросійських бойовиків, але ніякої реакції сербської сторони не було, заявив посол України в Сербії Олександр Александрович.

Детальніше про відносини Сербії та України, а також про нещодавній дипломатичний скандал між двома країнами, читайте в статті "Як слово посла відгукнулося" автора Володимира Кравченка для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Радио Свобода / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter