Слободян: Спецслужби РФ натякнули на можливий обмін українських прикордонників

Новое Время 1
Слободян: Спецслужби РФ натякнули на можливий обмін українських прикордонників

Помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян заявив, що українська сторона намагається активізувати діалог з РФ, щоб отримати вичерпну інформацію про затримання прикордонників Сумського прикордонного загону.

В ефірі телеканалу 112 Україна Слободян повідомив, що в одному з листів російська сторона натякнула на можливий обмін українських прикордонників на своїх військових.

"Один з листів, який ми недавно отримали від росіян, свідчить про те, що вони начебто готові до діалогу, натякнули на дзеркальні заходи з нашого боку. Може, дійсно, будуть намагатися ініціювати обмін наших військовослужбовців на двох російських прикордонників, яких ми затримали на адмінкордоні з тимчасово окупованих Кримом кілька місяців тому", - сказав він.

На його думку, повернути українців додому буде непросто і це займе деякий час.

Нагадаємо, 3 жовтня, двоє офіцерів Сумського прикордонного загону зникли під час моніторингу складної ділянки державного кордону з Росією.

Згодом російська сторона підтвердила затримання двох громадян України на кордоні з Сумською областю, які представилися військовослужбовцями Державної прикордонної служби України.

Прокуратура Сумської області за фактом зникнення двох співробітників прикордонної служби розпочала кримінальне провадження.

9 жовтня речник Держприкордонслужби Олег Слободян повідомив, що українських прикордонників заарештували на два місяці.

12 жовтня ФСБ заявила, що двом українським прикордонникам Сумського прикордонного загону, які були затримані росіянами на кордоні 3 жовтня пред'явлено звинувачення в незаконному перетині кордону.