Керрі про пропозицію РФ щодо миротворців в Донбасі: треба переконатися, що це не пастка

Дзеркало Тижня 1
Керрі про пропозицію РФ щодо миротворців в Донбасі: треба переконатися, що це не пастка

Екс-держсекретар США вважає,що події в Криму не має прощення.

Несподівано підтримана президентом РФ Володимиром Путіним ідея про введення миротворців ООН в зону конфлікту в Донбасі в умовах низької довіри до російської сторони повинна бути ретельно юридично проаналізовано і підкріплена додатковими застереженнями, вважає 68-й держсекретар США Джон Керрі.

"Треба переконатися, що це не якась пастка", - сказав він на 14-й щорічній конференції YES у Києві в п'ятницю.

Зокрема, серед таких застережень Дж.Керрі назвав питання визначення кордону, необхідності реалізації Мінських угод, а також гарантій того, що Україна без обмежень може визначати своє майбутнє.

Керрі визнав, що в період його керівництва Держдепартаментом був розчарований Мінським процесом, відсутністю адекватної реакції на домовленості у "Нормандському форматі", і говорив В. Путіну про необхідність рухатися швидше.

Він також підкреслив, що події в Криму, де російське керівництво продемонструвало відверта брехня, не має прощення.

Читайте також: Форум YES: Порошенко називає введення миротворців у Донбас невід'ємною частиною Мінських угод

5 вересня президент РФ Володимир Путін несподівано заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Пізніше відповідну резолюцію Росія внесла до Ради Безпеки ООН, проте вона не знайшла підтримки. Переважна більшість зазначила, що не бачить ніякого сенсу в роботі над саме таким форматом, який пропонує Москва.

При цьому Україна внесе письмовий варіант ініціативи про введення миротворчої місії ООН в Донбас після узгодження з країнами-партнерами. Водночас заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль вважає, що президент Російської Федерації Володимир Путін буде висувати багато умов при обговоренні можливості розгортання миротворчої місії ООН на сході України.

Більше про питання розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте в статті для DT.UA Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter