Вашингтон буде готувати відкриті звіти про діяльність російських політиків та олігархів

Дзеркало Тижня 1
Вашингтон буде готувати відкриті звіти про діяльність російських політиків та олігархів

Передбачається також створення фонду протидії російському впливу з фінансуванням в 250 млн доларів.

Новий закон про санкції проти Росії, підписаний Трампом 2 серпня, передбачає підготовку спеціальних звітів про діяльність російських політиків, олігархів та пов'язаних з РФ суб'єктів, а також про пов'язані з Росією прихованих фінансових потоках.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Їжак. Автор зазначає, що наслідки оприлюднення таких звітів можуть мати далекосяжні наслідки.

"Через 180 днів після прийняття закону міністр фінансів у співпраці з директором національної розвідки та держсекретарем США має надати Конгресові звіт про діяльність вищих російських політиків, олігархів і пов'язаних із російською державою суб'єктів (parastatal entities), включно з рівнем близькості до Володимира Путіна, джерела доходів їх та їхніх сімей, роль у російській економіці, структуру керування активами, зв'язки поза Росією", – йдеться в статті.

Їжак відзначає, що у цьому ж звіті повинен міститися аналіз вразливості до російського впливу ключових секторів американської економіки, можливий ефект введення вторинних санкцій на російських олігархів, державні компанії та parastatal entities для російської економіки, а також економіки США і їх союзників.

Крім того, в тому ж авторстві і в ті ж терміни має бути підготовлено ще один звіт — про можливий ефект розширення санкцій на цінні папери російського суверенного боргу та їх деривативи.

Згідно з законом, не пізніше ніж через рік після його прийняття, і потім кожен рік до 2021 р., міністр фінансів повинен представляти Конгресу звіт про прихованих фінансових потоках, пов'язаних з Росією. Протягом 90 днів і потім щороку президент повинен представляти звіт про діяльність ЗМІ, контрольованих російським урядом, і ще один звіт — про російський вплив на вибори в Європі і Євразії.

Передбачається також створення фонду протидії російському впливу з фінансуванням в 250 млн дол. у 2018-му і 2019-му бюджетних рр ..

Їжак зазначає, що всі згадані звіти повинні бути відкритими, але можуть мати секретні додатки.

Читайте також: Adidas закриває свої магазини в Росії через санкції

Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про санкції проти Росії, Північної Кореї та Ірану.

Детальніше про посилення режиму американських санкцій проти Росії читайте у статті Олексія Їжака "Козирні санкції і бубновий інтерес" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter