У нас навчання є частиною нашого життя, а не життя, підпорядковане розпорядку в школі, – мама про домашню освіту

ВГОЛОС

Навчання – це лише частина життя, і головним плюсом занять вдома є те, що не життя підпорядковане розпорядку дитини в школі, а навпаки.

Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» розповіла мама дитини, що навчається вдома, Світлана Кіка.

«У нашому випадку мова йде про 1-й клас. І за цей рік я бачу величезну економію часу, який ми не втрачаємо завдяки тому, що не йдемо до школи. Для мене і для дитини. От я намагаюсь, щоб син прокидався до 9 ранку – тоді немає цього відчуття, що минуло півдня і ти щось мусиш наздоганяти. Але якщо комусь хочеться повалятись в ліжку –ми можемо собі це дозволити, бо нам не потрібно нікуди йти», – зазначила вона.

А ось необхідність найм викладачів, які будуть займатись з дитиною вдома, повністю залежить від того, наскільки батьки готові присвятити себе навчанню. Взагалі ж, таке домашнє навчання організувати цілком реально.

«Закон України це дозволяє, але він, як і багато інших законів, написаний так, що різні люди можуть його по-різному трактувати. Мені, наприклад, це наше право довелося… ну не те, щоб виборювати… але довелось докласти певних зусиль і часу, щоб взяти те, що належить нам за законом. Є положення про екстернат, яке регулює те, як відбувається процес (навчання, – ред.)», – розповіла вона.

Є навіть спеціальні посібники, пристосовані для домашнього навчання. А діти, які так навчаються, теж проходять підсумкову атестацію, за якою і оцінюють їхній рівень знань.

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.