Пожежа в дитячому таборі Вікторія: прокуратура розслідує службову недбалість ДСНС

Новое Время
Пожежа в дитячому таборі Вікторія: прокуратура розслідує службову недбалість ДСНС

Прокуратура Одеської області розпочала досудове розслідування за фактами службової недбалості, що призвела до загибелі дітей внаслідок пожежі у таборі Вікторія.

Як повідомили у прокуратурі, дії службових осіб районного відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій та органів місцевого самоврядування кваліфіковані за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Санкція статті передбачає штраф від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4250 грн до 8500 грн) або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У рамках кримінального провадження слідчі провели обшуки у Київському райвідділі Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області, Київській районній адміністрації м. Одеси та у Департаменті освіти та науки Одеської міської ради.

Під час слідчих заходів вилучили документацію стосовно введення в експлуатацію, функціонування, перевірок у дитячому таборі Вікторія.

Нагадаємо, що в ніч на 16 вересня розпочалася пожежа в таборі Вікторія. Вогонь повністю знищив двоповерховий дерев'яний будинок, в якому на момент пожежі перебували 42 дитини. Після гасіння пожежі рятувальники виявили обгорілі останки двох дітей. Пізніше повідомили, що на згарищі знайшли останки третьої загиблої дівчинки. Також двоє дітей 2006 р.н. були госпіталізовані.

Рятувальники повідомили, що в таборі кілька місяців не працювала протипожежна сигналізація. Директора закладу забрали до лікарні через проблеми з серцем.

Директору табору Вікторія та співробітниці табору, яка за функціональними обов'язками мала відповідати за пожежну безпеку, оголосили про підозру у порушенні вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель дітей (ч. 2 ст. 270 КК України).