Жебрівський: Донбас – це совковий ідеологічний топонім

ZIK 1

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський вважає, що 20% мешканців Донеччині – «кондові сєпари» які ненавидять все українське, решта населення не визначилася, із нею слід працювати.

Таку думку Жебрівський висловив в інтерв’ю виданню «Тиждень», коли говорив про необхідність створити громадянське суспільство у регіоні.

«Мені закидають, що я відсторонився від громадянського суспільства. Але скажу так: якби на Донеччині було повноцінне громадянське суспільство, там не було б ані війни, ані окупації. Громадський сектор у регіоні ще треба створити. Більшість місцевих мешканців ще повинна здолати патерналізм, до якого вона так схильна. Зараз українське ядро на Донеччині – це не менш ніж 25% населення регіону, а 20% – кондові сєпари, які ненавидять все українське, решта населення не визначилася, із нею слід працювати», – сказав Жебрівськиий.

Очільник Донеччини каже, що він шукає нові моделі співпраці з громадськістю і пропонує створити непартійний громадський рух «Оновлена Донеччина», очолюваний кимось із місцевих активістів.