У Раді зареєстровано три законопроекти щодо врегулювання кризи в НКРЭКУ

Дзеркало Тижня 3
У Раді зареєстровано три законопроекти щодо врегулювання кризи в НКРЭКУ

Один із законопроектів передбачає призначення безпосередньо президентом України членів НКРЕКП на всі вакантні посади.

У Верховній Раді вже зареєстровано три законопроекти, які покликані розв'язати кризу, пов'язану із втратою кворуму у Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП).

Зокрема, законопроект №7342 зареєстрований депутатами Олексієм Рябчіним ("Батьківщина") та Вікторією Войцицкою ("Самопоміч"), законопроект №7359 – депутатами Левом Підлесецьким ("Самопоміч") та Оксаною Продан (БПП), законопроект №7342-1 – депутатами Олександром Домбровським (БПП), Михайлом Бондарем ("Народний фронт") і Юлієм Іоффе ("Опозиційний блок").

Законопроект №7342 передбачає призначення президентом України безпосередньо членів НКРЕКП на всі вакантні посади і їх роботу до обрання нових за процедурою конкурсного відбору (але не більше шести місяців).

Законопроектом №7359 пропонується, щоб у випадках втрати НКРЕКП правомочності (кворуму) всі її рішення, мають обмежений термін дії (тарифи, алгоритми розподілу коштів зі спецрахунків і т. д.), продовжували діяти аж до відновлення регулятором дієздатності.

Текст законопроекту №7342-1 поки не доступний.

Читайте також: НКРЕКП не підніматиме тарифи на електроенергію для населення в наступному році

Повідомлялося, що в кінці листопада НКРЕКП втратила кворум внаслідок звільнення одного з членів. При цьому номінаційна комісія з відбору нових членів НКРЕКП була сформована зі значним запізненням.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter