49 росіянам заборонили в'їзд до Литви

Новое Время 1
49 росіянам заборонили в'їзд до Литви

В п'ятницю, 12 січня, глава МВС Литви Еймутіс Місюнас підписав місцевий аналог акту Магнітського, згідно з яким у країну заборонили в'їзд для 49 росіян.

В Литву заборонений в'їзд громадянам РФ, яких звинувачують в порушеннях прав людини та відмиванні грошей, передає BNS.

"Міністр підписав розпорядження про заборону на в'їзд до Литви 49 особам на підставі прийнятого закону та за пропозицією МЗС", - повідомили представники МВС.

Незабаром Департамент міграції має оприлюднити список громадян РФ, яким заборонений в'їзд до Литви.

Нагадаємо, в середу, 18 жовтня, в Канаді почав діяти так званий акт Магнітського, який передбачає персональні санкції проти офіційних осіб із Росії, Венесуели, Ірану, М'янми та В'єтнаму.

Раніше даний законопроект затвердила Нижня палата парламенту Канади (Палата громад), а потім і Сенат.


Акт Магнітського був прийнятий у грудні 2012 року в США. Відповідно до закону, скасовувалася поправка Джексона-Веніка та вводилися персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права в Росії.

Закон названий на честь бізнесмена Сергія Магнітського, який у 2009 році був заарештований за звинуваченням у допомозі голові фонду Hermitage Capital Management Вільяму Браудеру в ухиленні від сплати податків. Через 11 місяців попереднього ув'язнення Сергій помер у лікарні Слідчого ізолятора №1 міста Москва.