Україна жорстко відповіла на візит Путіна до окупованого Криму

Сегодня 1
Україна жорстко відповіла на візит Путіна до окупованого Криму

Візит президента РФ Володимира Путіна в окупований Крим є грубим порушенням державного суверенітету України. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

"Україна вважає згаданий візит, як і інші т.зв. "поїздки" російських чиновників у тимчасово окуповану Автономну Республіку Крим і Севастополь, є грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним ігноруванням російською стороною загальновизнаних норм міжнародного права, зобов'язань за двосторонніми та багатосторонніми договорами, учасниками яких є Україна і Росія", – йдеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що Крим і Севастополь є і будуть залишатися невід'ємною частиною України в її міжнародно визнаних кордонах.

"Це визнається всім світом, який вже неодноразово давав належну оцінку міжнародно-протиправних діянь Російської Федерації шляхом прийняття відповідних резолюцій ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, а також ввівши широкі обмежувальні заходи (санкції) проти держави-окупанта", – йдеться в заяві.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін почав свій візит на окупований півострів з відвідування Кримського моста.

Нагадаємо, крім візиту до Криму, скоєного в рамках робочої поїздки, Путін відвідає і інші регіони Південного федерального округу – Краснодарський край і Севастополь.

У свою чергу президент України Петро Порошенко різко відреагував на візит Путіна на півострів. Глава української держави назвав його приїзд дуже небезпечною провокацією напередодні президентських виборів в Росії.