Мей заявила, що після Brexit між Північною Ірландією та Ірландією не буде жорсткої межі

Гордон
Мей заявила, що після Brexit між Північною Ірландією та Ірландією не буде жорсткої межі

В угоді, досягнутій під час переговорів стосовно Brexit, зазначено, що після виходу Великобританії з Європейського союзу між Північною Ірландією та Ірландією не буде жорсткого кордону, сказала британський прем'єр-міністр Тереза Мей під час прес-конференції з главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, яку транслювали на сторінці Єврокомісії у Facebook.

"Ми гарантуємо, що в Північній Ірландії не буде жорсткого кордону і ми будемо дотримуватися Белфастської угоди", – зазначила вона.

Мей додала, що переговори були нелегкими для обох сторін.

"Коли ми зустрілися в понеділок, ми сказали, що угода перебуває в межах досяжності. Те, чого ми досягли сьогодні, є значним поліпшенням", – заявила прем'єр-міністр.

Вона сказала, що досягнута угода відповідає інтересам Великобританії.

"Я дуже вітаю перспективу переходу до наступного етапу, щоб поговорити про торгівлю і безпеку, обговорити позитивні та амбітні майбутні відносини", – сказала Мей.

Прем'єр-міністр додала, що угода "гарантуватиме права понад 3 млн громадян ЄС, які проживають у Великобританії, і мільйона громадян Великобританії, які проживають у ЄС".

Референдум про вихід Великобританії з ЄС відбувся 23 червня 2016 року. Згідно з його результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися у ЄС.

Офіційна процедура виходу Британії з ЄС стартувала 29 березня 2017 року і триватиме приблизно два роки.

19 червня у Брюсселі розпочалися переговори щодо Brexit.

10 листопада стало відомо, що Великобританія має намір вийти з ЄС 29 березня 2019 року о 23.00 за місцевим часом.

Представник Євросоюзу на переговорах щодо Brexit Мішель Берньє заявив, що Європейський союз складає плани на випадок, якщо переговори проваляться.

Сьогодні Юнкер сказав, що прогресу, досягнутого на переговорах стосовно Brexit, достатньо для переходу до другого етапу. Він додав, що підписана між Євросоюзом і Великобританією угода, текст якої опублікували сьогодні на сайті Єврокомісії, є компромісом.

Белфастська угода від 1998 року передбачає відмову Лондона від прямого правління в Північній Ірландії – владу в регіоні здійснюють місцеві органи самоврядування.