У МЗС Ірану заявили, що США "перетнули червону лінію", коли ввели санкції проти лідера судової системи країни

Гордон
У МЗС Ірану заявили, що США

У міністерстві закордонних справ Ірану заявили, що США "перетнули червону лінію", коли ввели санкції проти голови судової влади країни аятоли Садіка Амолі Ларіджані. Про це повідомляє BBC.

12 січня мінфін США повідомив про санкції проти п'яти фізичних осіб і дев'яти організацій за причетність до порушень прав людини в Ірані. У заяві зазначено, що Ларіджані здійснював адміннагляд за виконанням вироків в Ірані, тому його вважають відповідальним за тортури, страти та інші порушення прав людини.

В Ірані заявили, що санкції проти Ларіджані – порушення міжнародного права, і США мають чекати "серйозної реакції" з боку Ірану.

У МЗС Ірану також прокоментували заяву президента США Дональда Трампа про ймовірний вихід Сполучених Штатів з ядерної угоди з Іраном, заявивши, що країна не порушувала умов договору.

12 січня 2018 року президент США Дональд Трамп повідомив, що поки відкладе введення санкцій проти Ірану в межах ядерної угоди. Але, за його словами, Сполучені Штати вийдуть із ядерної угоди з Іраном, якщо в документі не усунуть істотних недоліків. Трамп зазначив, що його адміністрація взаємодіє з головними європейськими партнерами для напрацювання нової додаткової угоди, яка передбачала б багатосторонні санкції, якщо Іран порушить зобов'язання з ядерної угоди. Він зазначив, що така угода має бути безстроковою.

Але водночас США ввели санкції за порушення прав людини в Ірані.