Молдавські телеканали перестануть транслювати російські програми

Гордон
Молдавські телеканали перестануть транслювати російські програми

7 грудня парламент Молдови ухвалив у двох читаннях законопроект про безпеку інформаційного простору. Про це повідомляють на сайті парламенту.

61 депутат із 87 присутніх на засіданні висловився "за". Загалом у молдовському парламенті 101 депутат.

Згідно з ухваленим законодавчим актом, на території країни дозволено ретранслювати тільки інформаційні та аналітичні програми, вироблені у країнах, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

"Немецкая волна" зауважує, що у зв'язку з ухваленим законопроектом у Молдові припинять транслювати російські новини і політичні шоу, оскільки Росія підписала конвенцію у 2006 році, але не ратифікувала її.

Видання зазначає, що законопроект обговорювали в парламенті три години. У ньому не йдеться безпосередньо про заборону російської телепродукції. Однак прихильники документа говорили саме про російську пропаганду та її шкоду. Противники законопроекту аргументували свою позицію правами людини і свободою слова. Фракція комуністів покинула зал, не чекаючи на голосування.

У січні 2016 року до Молдови не пустили журналістів російських телеканалів РЕН ТВ, LifeNews і ВГТРК, які хотіли висвітлювати протести в Кишеневі.

28 листопада в аеропорту Кишинева затримали продюсера однієї із програм на російському федеральному телеканалі "Россия 1" (ВГТРК) Марину Сафронову й оглядача каналу міноборони РФ "Звезда" Олексія Самольотова.