МЗС Росії: Україна повинна провести прямі переговори з ОРДЛО за форматом миротворчої місії

Цензор.НЕТ 1
МЗС Росії: Україна повинна провести прямі переговори з ОРДЛО за форматом миротворчої місії
Про це він сказав на спільній прес-конференції з главою МЗС Білорусі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.
"Наша позиція зафіксована в резолюції, яка кілька місяців лежить на столі Радбезу ООН, і її обговорення саботує насамперед Україна, яка хоче не забезпечити безпеку спостерігачів від ОБСЄ, які виконують функції з контролю за дотриманням Мінських домовленостей, а хоче ввести окупаційні війська - перерізати всі контакти Донбасу із зовнішнім світом і потім встановити там свої порядки, повністю ігноруючи Мінські домовленості", - сказав Лавров.
За його словами, "ця позиція не має ніяких перспектив".
Лавров зазначив, що Москва почула заяви з інших столиць, де "відповідальніші люди займаються цим врегулюванням" і виступають за роботу над російським пропозицією. Аналогічну пропозицію зробив спецпредставник США Курт Волкер, стверджує Лавров.
"Робота над цією темою (миротворців) триває, і в нашому проекті резолюції позначені абсолютно необхідні критерії миротворчої операції. Один з них є хрестоматійним - це згода сторін конфлікту на національний склад контингентів, які включаються в миротворчу операцію", - сказав Лавров.
За його словами, має бути згода України і терористів, які контролюють Донецьк і Луганськ.
"Ми готові, щоб цей проект резолюції обговорювався максимально швидко, але з повним розумінням, що його остаточне формулювання має бути прийнятне проголошеним республікам. Напевно, у зв'язку з цим з ними потрібно провести прямі переговори", - додав Лавров.