Про перемир'я на Світлодарській дузі лише чули: репортаж із однієї з найгарячіших точок АТО (Відео)

5 канал 1
Про перемир'я на Світлодарській дузі лише чули: репортаж із однієї з найгарячіших точок АТО (Відео)

На Світлодарській дузі, попри оголошений режим "тиші", не припиняються обстріли. Бойовики використовують стрілецьку зброю та гранатомети різних систем. Днями ж ударили по захисниках дуги мінометами. З однієї з найгарячіших точок АТО – репортаж "5 каналу".

Про перемир'я на Світлодарській дузі – лише чули. За дні режиму припинення вогню кількість обстрілів зі стрілецької зброї та гранатометів тут не беруться навіть рахувати. Здебільшого вогонь бойовики починають вести ввечері, щойно стемніє, та під ранок. Остання доба – не стала винятком.

"Противник, в основному у вечірній час, веде турбуючий вогонь, постійно веде провокаційні дії. Б'є з великокаліберних кулеметів, з СПГ та АГС. Ну і сьогоднішня ніч – були провокаційні обстріли, великокаліберні кулемети, стрілецьке озброєння і використовували СПГ", – перераховує військовослужбовець Богдан.

Днями по армійцях били із заборонених 120-мм мінометів. Під час так званого "перемир'я" на цих позиціях один із захисників загинув. Боєць наголошує: "Перемир'я ми й не спостерігали. Тобто, нам повідомили про перемир'я, але як проводили обстріли, як воно було – так воно і продовжується".

Останнім часом на Світлодарській дузі активізувалася розвідка ворога. Опорні пункти армійців вони намагаються виявити за допомогою безпілотників. Їх над своїми позиціями захисники спостерігають переважно з настанням сутінків.

"Безпілотники вони запускають зараз частіше. Переглядають фронт нашої оборони на предмет того, щоб була можливість засилати сюди диверсійні групи. Іноді намагаються "виходити" – особовий склад їх. Перевіряють, як ми несемо службу. Ми, відповідно, добре несемо службу, оперативно їх засікаємо", – розповідає армієць Дмитро.

Він – один з тих, у кого нині свято, День добровольця. У вже далекому 2014-му Дмитро пішов на передову добровольцем і тут він уже – четвертий рік. Згадує: "Після того як росіяни захопили Крим, після масових акцій протесту з російськими прапорами на сході, як будь-який нормальній чоловік я пішов захищати свою батьківщину. Це було навесні 2014 року. І досі війна продовжується, і ми перебуваємо тут – всі, хто вважає своїм обов'язком захищати країну".

Не ховався від повістки, а навпаки – сам пішов до військкомату і Олексій. Він теж – майже чотири роки на Донбасі. Каже – всі його побратими, що поряд із ним в окопах, – добровольці. Втім, сьогодні у хлопців – без святкувань: "У 2014 добровільно, по мобілізації, як всі – коли війна почалася. Всі пішли, а куди діватися. Свято ми не відзначаємо тут – святкуватимемо вдома, а тут будемо воювати".

Євгенія Подобна, Сергій Клименко, "5 канал"