У зоні АТО впав безпілотник РФ, який використовується для розвідки – фото

Новое Время 11
У зоні АТО впав безпілотник РФ, який використовується для розвідки – фото

У суботу, 16 вересня поблизу Новоградівки на Донеччині впав безпілотник Орлан російського виробництва, повідомив прес-центр штабу АТО.

Зазначається, що Орлан впав сам, через технічний збій системи. Українська ППО не встигла збити безпілотник, хоча і добре відслідковувала його маршрут.

Розробкою Орлан-10 займається російське підприємство під назвою Спеціальний технологічний центр. Корпус і двигун — російського виробництва, електронна "начинка" родом із Тайваню, повідомили у штабі.

Цей БПЛА Росія часто застосовує на Донбасі для розвідки та коригування вогню артилерії. Сам комплекс коштує 18 мільйонів рублів, а вартість літака коливається в районі 5-7 мільйонів рублів. Ці безпілотники зазвичай застосовуються комплексно, по 2-3 літаки на операцію.За класифікацією Орлан-10 відноситься до оперативно-тактичного, малого радіусу дії. Крім того, апарат не вимагає злітно-посадкової смуги для зльоту і посадки, стартує з катапульти. Також може приземляється з парашутом.

Раніше повідомлялося, що у суботу, 16 вересня, незаконні збройні формування 35 разів порушили перемир’я. Втрат серед українських військових немає.