У ЄБРР закликали Україну припинити корупційні рейди податківців

Дзеркало Тижня 2
У ЄБРР закликали Україну припинити корупційні рейди податківців

Регіональний директор Європейського банку реконструкції розвитку вказав на необхідність створення в Україні цивілізованого органів фінансових розслідувань.

Керівний директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж публічної звернувся до українського керівництва із закликом припинити силовий тиск на бізнес з боку корумпованих податкових органів.

Він також вказав на необхідність створення в Україні фінансової поліції, яка відповідала б вимогам часу.

"Україні необхідна сучасна фінансова поліція. Податковим інспекторам не потрібні зброя та балаклави. Час припинити корупційні рейди!", - написав Маліж на своїй сторінці у Twitter в п'ятницю, 13 жовтня.

 

Він також підкреслив, що Україна потребує продовження реформ за підтримки міжнародних організацій.

"Україна все ще крихка. Міжнародні організації, такі як ЄБРР, що працюють з реформаторами, роблять її успішною", - додав Маліж.

 

Читайте також: Луценко підписав документ про недопущення порушення прав бізнесу при обшуках

Як повідомлялося, під час голосування за державний бюджет на 2017 рік депутати помилково підтримали норму про ліквідацію податкової міліції та вилучення відповідного розділу Податкового кодексу з 1 січня. 23 лютого парламент відхилив законопроект про повернення податкової міліції у правове поле.

Тим не менш, керівництво ДФС заявило, що податкова міліція працюватиме до тих пір, поки не буде створено орган, який її замінить, пославшись на роз'яснення голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної.

Через дев'ять місяців Кабінет міністрів схвалив законопроект про створення СФР і ліквідацію податкової міліції, розроблений Міністерством фінансів.

Детальніше про перспективи створення Служби фінансових розслідувань та повноваження нового органу читайте в матеріалі експерта "Реанімаційного пакету реформ" Олега Гетьмана "Від тиску до розслідувань: чому створення СФР замість податкової міліції – це не тільки зміна вивіски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter