Дарунок з неба: Вулкан Кілауеа обсипав гавайців рідкісними самоцвітами

ZIK
На гавайців із вулкана посипались самоцвіти.
На гавайців із вулкана посипались самоцвіти.

Жителі Гаваїв заявили про те, що вулкан Кілауеа вивергає зелені кристали.

Як повідомляє «Дзеркало тижня», посилаючись на Naked science, на жителів острова посипалися кристали напівпрозорої речовини олівіну, який у чистому вигляді на Землі трапляється вкрай рідко. Це – не єдина дивина, пов’язана з виверженням вулкана. Нещодавно виверження стало причиною синього полум’я, яке виривалося з-під землі.

Олівіни є магнезіально-залізистими силікатами. За оцінками експертів, вони становлять 50% верхньої мантії Землі. Під час виверження магма вимиває частину океанічної кори, схожої за складом із мантією, тому темні магматичні породи нерідко набувають зеленого відтінку. Проте в чистому вигляді олівін, який ювеліри зазвичай називають перидотом, знайти важко. Ще рідше він падає з неба, наголошується в повідомленні.

Зазвичай олівін виходить на поверхню разом із лавою, що повільно сочиться, тому й залишається замкненим у породах. У даному випадку лава вивергалася настільки різко й потужно, що її частинки охолоджувалися у повітрі, і оливін швидко кристалізувався окремо.

На даний момент виверження триває, дослідники не можуть точно сказати, коли воно закінчиться. У результаті виверження, яке почалося ще в травні, загинули десятки людей, постраждало 700 будинків.