Трамп заявив, що не знав про існування ураганів п'ятої категорії потужності

Гордон
Трамп заявив, що не знав про існування ураганів п'ятої категорії потужності

Президент США Дональд Трамп заявив журналістам, що не знав про існування п'ятої категорії потужності, яку призначають ураганам. Про це повідомляє The Hill.

Трамп спілкувався з журналістами після візиту до постраждалого від урагану "Ірма" штату Флорида.

Ураган "Ірма" посилився до максимальної категорії потужності 5 вересня. Наступного дня він досяг північно-східної частини Карибських островів. Ураган розміром із територію Франції пройшов через острови Теркс і Кайкос, Барбуда, Сен-Мартен, а також Британські Віргінські Острови, ламаючи на своєму шляху дерева і руйнуючи будівлі. 7 вересня його швидкість знизилася до 265,5 км/год, однак він зберіг п'яту категорію потужності.

9 вересня у штаті Флорида через ураган оголосили евакуацію 5,6 млн осіб. Без електрики залишилося більше чотирьох мільйонів осіб. Станом на вечір 12 вересня підтверджено загибель 61 людини внаслідок стихії.

Джоел Майерс – президент американської компанії AccuWeather, яка займається прогнозами погоди, заявив, що сукупний збиток, завданий економіці США ураганами "Харві" та "Ірма", становить приблизно $290 млрд. або 1,5% ВВП країни.