Уряд скасував обов’язкове використання національних стандартів

ZIK 7

Кабмін ухвалив постанову, яка вносить зміни до деяких законодавчих актів України, щоб узгодити їх із Законом «Про стандартизацію», який Верховна Рада ухвалила у лютому 2016 року.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, передає Agravery.

Положення Закону встановлюють добровільність застосування національних стандартів, скасовують необхідність погодження проектів національних стандартів з державними органами, скасовують галузеву стандартизацію.

Добровільне застосування стандартів відповідає вимогам Угоди про технічні бар’єри в торгівлі Світової організації торгівлі, а також європейським принципам стандартизації. У європейській практиці посилання на певні стандарти в актах законодавства, зокрема в директивах ЄС, є поодинокими випадками.

Ухвалена постанова має на меті привести українське законодавство у відповідність до Закону «Про стандартизацію».

Відповідно до документу, із законодавчних актів мають бути виключені положення щодо: обов’язковості застосування національних стандартів; погодження проектів національних стандартів з державними органами; нормативно-правового регулювання відносин, пов’язаних із розробленням стандартів і технічних умов підприємств, установ та організацій; нагляду за дотриманням стандартів та штрафних санкцій за недотримання вимог стандартів.

Зазначається, що прийняття постанови дозволить усунути неузгодженості окремих норм деяких законодавчих актів та сприятиме приведенню національної системи стандартизації у відповідність до міжнародних та європейських норм і правил.