Можливе визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю: Ердоган ініціював екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва

Гордон
Можливе визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю: Ердоган ініціював екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва

Туреччина ініціювала екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва, де будуть обговорювати заплановане США визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Про це повідомляє турецьке агентство Anadolu.

До "Організації ісламського співробітництва" входять 57 мусульманських держав по всьому світу.

Рішення про проведення позапланової зустрічі було ухвалено після того, як президент Туреччини Реджеп Ердоган провів бесіду з лідерами Малайзії, Тунісу, Ірану, Катару, Саудівської Аравії, Пакистану та Індонезії.

Прес-секретар Ердогана Ібрагім Калин зазначив, що США слід відмовитися від "серйозної помилки" щодо статусу Єрусалиму.

5 грудня агентство Bloomberg повідомило, що в телефонній розмові з Аббасом Трамп заявив про готовність визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і перенести посольство США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму. Сьогодні Трамп має зробити офіційну заяву.

Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю неподільною столицею. Міжнародне співтовариство цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста має бути визначено під час палестино-ізраїльських мирних переговорів. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.

Адміністративна столиця Ізраїлю зараз є в Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамаллі.

Глава Палестини Махмуд Аббас у 2014 році пропонував зробити Єрусалим загальною столицею двох держав.

Ще будучи кандидатом у президенти США, Трамп пообіцяв прем'єр-міністрові Біньяміну Нетаньяху в разі перемоги на виборах визнати Єрусалим "неподільною" столицею Ізраїлю.

20 травня 2017 року група сенаторів закликала владу США виконати обіцянку і визнати Єрусалим неподільною столицею Держави Ізраїль, а також перенести туди з Тель-Авіва посольство Сполучених Штатів.

1 червня Білий дім оголосив, що відкладає це рішення.