Україна входить до двадцятки країн, які найбільше потерпають від тероризму

Дзеркало Тижня 3
Україна входить до двадцятки країн, які найбільше потерпають від тероризму

У порівнянні з минулим роком рівень впливу тероризму в Україні знизився.

Україна займає 17-е місце серед країн усього світу за рівнем впливу тероризму. Про це сказано у звіті про стан глобального тероризму в 2017 році (The Global Terrorism Index 2017), оприлюдненому лондонським Інститутом економіки і світу, передає DW.

Експерти дали Україні 6,6 бала за 10-бальною шкалою. Загалом до списку країн з "високим" рівнем впливу тероризму на життя потрапили шість держав: Ірак (10 балів), Афганістан (9,4), Нігерія (9), Сирія (8,6), Пакистан (8,4) та Ємен (7,9).

Україна знаходиться у групі країн з "високим" рівнем впливу тероризму разом з Сомалі, Індією, Туреччиною, Лівією, Єгиптом, Суданом та іншими. У країнах Західної Європи найбільш схильною до впливу тероризму визнана Франція (6 балів, 23-е місце).

США займають 32-е місце у звіті (5,4 бала), Росія - 33-е (5,3 бала), Великобританія - 35-е (5,1 бала).

У порівнянні зі звітом за минулий рік рівень впливу тероризму в Україні знизився. У 2016 році Україна займала 11-ту сходинку з 7,1 бала.

"Україна є однією з десяти країн, в яких спостерігається досить значне поліпшення ситуації", - заявив у коментарі DW представник Інституту економіки та миру Деніел Хіслоп.

Він зазначив, що в Україні терористичні напади здійснюються тільки однієї терористичної групою - "ДНР", і вони в основному спрямовані проти українських силовиків. Сьогодні тероризм в Україні "менш інтенсивний, ніж це було два роки тому", - додав Хіслоп.

Читайте також: Затримані з вибухівкою і детонаторами могли готувати теракт – Крищенко

Як повідомила раніше СБУ, з початку російської агресії розслідуються більше п'ятнадцяти тисяч кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних проти основ національної безпеки й оборони країни, посягань на її територіальну цілісність і недоторканність, і тероризм. За даними детективів, сотні осіб отримали реальні терміни ув'язнення за державну зраду, шпигунство, вчинення терористичних актів та диверсій. Ще тисячі обвинувальних актів спрямовані до суду.

За матеріалами: Deutsche Welle (Українська редакція) / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter