Матіос про призначення глави Держбюро розслідувань: не існуюче відомство поки обваляться десятки тисяч справ, які нікому буде розслідувати

Гордон
Матіос про призначення глави Держбюро розслідувань: не існуюче відомство поки обваляться десятки тисяч справ, які нікому буде розслідувати

16 листопада конкурсна комісія з обрання керівництва Державного бюро розслідувань (ДБР) має оголосити ім'я керівника відомства, повідомив на брифінгу в Києві, який транслювало видання УНН на своїй сторінці у Facebook, головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, буде призначено прокурора, який почне набирати свою команду.

Згідно із законом, із 20 листопада Національна поліція, Генеральна та військова прокуратури втрачають право досудового слідства, нагадав Матіос.

Він наголосив, що, враховуючи відсутність наразі цілісної структури ДБР, запрацює вона не одразу, а тому "на ДБР, якого поки не існує, обваляться десятки тисяч справ, які нікому буде розслідувати".

За всієї наявної бюрократичної системи в Україні ДБР може повноцінно запрацювати не раніше ніж за рік, додав Матіос.

"За три роки ми затримали 1068 осіб, проведено понад 6600 обшуків, майже 10 тис. слідчих дій. За період існування військової прокуратури було допитано 115 тис. осіб. Арештовано майна на суму 570 млн грн, приблизно 300 млн грн повернуто державі. За три роки військова прокуратура передала понад 700 проваджень з ознаками корупції, із яких понад 400 вироків", – зазначив Матіос.

Він додав, що пишається колективом, який очолює.

Закон про Державне бюро розслідувань ухвалила Верховна Рада 12 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів. Президент України Петро Порошенко підписав його у січні 2016 року, 1 березня того ж року закон набув чинності.

Держбюро забере у Генеральної прокуратури функції досудового слідства.

На засіданні 5 грудня 2016 року конкурсна комісія відібрала 19 кандидатів із 50 на посади директора та заступників директора бюро. Конкурсна комісія мала вибрати керівника Державного бюро розслідувань та його заступників до липня 2017 року. Повноцінно ДБР мало почати працювати до листопада 2017 року, однак цього не відбулося.

8 листопада генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ, згідно із законом, із 21 листопада повинна буде передати ДБР 15 тис. справ, але, оскільки органу не було створено, "слідство наразі передавати нікому". На його думку, експеримент щодо створення Державного бюро розслідувань в Україні не вдався.