Геращенко назвала пріоритетне питання зустрічі в "нормандському форматі"

Тиждень 1

Представник в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що пріоритетним під час зустрічі міністрів закордонних справ у "нормандському форматі" буде питання звільнення заручників. Про це перший віце-спікер Верховної Ради повідомила в четвер, 15 лютого, у ході брифінгу.

"Питання заручників буде одним із пріоритетних і ключових під час зустрічі міністрів закордонних справ у "нормандському форматі", яка відбудеться вже цього тижня на полях безпекової конференції в Мюнхені", – зазначила Геращенко.

За її словами, важливим завданням 2018 року є не тільки звільнення всіх заручників з окупованих територій, але і розблокування процесу звільнення "політв’язнів Кремля".

"Це не тільки Олег Сенцов, це десятки прізвищ і українців, і кримських татар, які утримуються в тюрмах РФ і в Криму", – наголосила вона.

Геращенко висловила сподівання, що незабаром вдасться досягти позитивного прогресу в цьому питанні.

"Я сподіваюсь, що найближчим часом в нас будуть певні добрі новини щодо звільнення українців. Над цим важко працює президент, його команда, але говорити про деталі, умови, шляхи, механізми можна тільки після того, коли щось реалізоване", – додала вона.

Нагадаємо, голова МЗС України Павло Клімкін заявляв, що наступна зустріч очільників міністерств закордонних справ країн "нормандської четвірки" може відбутися 16 лютого 2018 року.