Вчені створили "найбіліший" матеріал

Дзеркало Тижня 3
Вчені створили

Дослідники відтворили структуру білих лусочок надкрил жуков.

Вчені з Великої Британії і Фінляндії отримали новий структурно пофарбований матеріал, білизна якого яскравіша, ніж у будь-якого іншого штучного барвника, повідомляє Naked science.

Дослідники звернули увагу на незвичайних жуков Cyphochilus, які поширені в Південно-Східній Азії. Вчені пов'язують яскраво-білий колір панцирів цих жуків з оптичною анізотропією щільно розташованих орієнтованих волокон склеротина – модифікованої форми хітину – в їхніх жорстких надкрилах. Така структура забезпечує однаково ефективне розсіювання фотонів різної довжини хвилі. В результаті білизна цих комах перевищує білизну будь-якого штучного матеріалу, який зазвичай для цього забарвлюється пігментами, що містять діоксид титану або оксид цинку.

Тепер же вченим вдалося отримати штучний аналог надкрил Cyphochilus, структурно пофарбований білий матеріал. Хітинову структуру вчені відтворили з використанням ниток целюлози, маніпулювати з якими на виробництві вдається набагато краще. Таким шляхом вони отримали целюлозні мембрани різного ступеня прозорості, залежно від комбінації ниток різної товщини, і домоглися "максимально білого" варіанту.

Читайте також: Вчені виявили алмаз з "інопланетним" льодом всередині

Раніше вчені заявили про створення "найчорнішого в світі" матеріалу.

За матеріалами: Naked Science /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram