Знайдено спосіб заряджати ґаджети енергією людського тіла

Експрес
Знайдено спосіб заряджати ґаджети енергією людського тіла

Людство взяло курс на альтернативні джерела енергії. Поряд з вітром і сонцем практикуються способи отримання енергії з атмосферного пару і навіть з продуктів життєдіяльності бактерій. Особливе місце в цих пошуках займають розробки, пов'язані з використанням енергії людського тіла для зарядки переносних пристроїв.

Як повідомляє газета Известия, групі інженерів з Швейцарських федеральних лабораторій матеріалознавства і технологій вдалося розробити матеріал, що дає можливість генерувати електроенергію з людських рухів.

П'єзоелектричний ефект виникає, коли механічна деформація деяких кристалів призводить до перерозподілу всередині них електричних зарядів, в результаті між різними частинами кристалу з'являється електрична напруга. На ньому заснована робота аналогових програвачів, коли вібрація голки, що "читає" запис на грамплатівці, трансформується в струм, а останній — в звукові хвилі.

Розроблений матеріал складається з наночастинок і силікону, що утворюють тонку еластичну плівку. За словами дослідників, його можна "вшити" в одяг і пристрої, які будуть генерувати електричний струм, поки користувач ходить або здійснює інші рухи, або зв'язати з серцевим м'язом, щоб отримувати енергію від його скорочень. Це допоможе створити нові датчики тиску, кардіостимулятори та інші медичні пристрої.