Фігуранта «справи кримських диверсантів» Захтея відправили в карцер – дружина

Тиждень 4

Фігуранта «справи українських диверсантів» Андрія Захтея на двоє діб посадили до карцеру через порушення режиму перебування в СІЗО. Про це повідомила його дружина Оксана, передає сайт Крим.Реалії.

«Його посадили за порушення режиму: то він не те сказав, той не так став до стінки. Днями йому принесли повідомлення, що садять на двоє діб до карцеру, він підписав – і вчора увечері (16 серпня – КР) його забрали», – розповіла Оксана Захтей.

Вона також повідомила, що остаточний вирок чоловікові очікується наприкінці жовтня – на початку листопада.

Раніше проти фігуранта «справи українських диверсантів» Андрія Захтея, який перебуває під арештом в анексованому Криму, порушили кримінальну справу за статтею 324 КК Росії за звинуваченням у незаконному придбанні російського паспорта. Таким чином, його російські документи визнані недійсними, і він залишається громадянином України.

Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні 2016 року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою. У цій справі затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами. У липні російський "Коммерсант" із посиланням на адвоката Алєксандра Попкова повідомив, що Захтей уклав угоду зі слідством.

На початку березня адвокат Алєксандр Попков повідомляв, що Захтей направив в управління ФМС Росії по Криму заяву про відмову від російського громадянства. У Захтея також є громадянство України. Закон «Про громадянство Російської Федерації» не дозволяє обвинуваченим у кримінальних справах відмовлятися від громадянства.

У липні видання QirimInfo з посиланням на джерела повідомило, що Захтея позбавили російського громадянства, оскільки планують висунути йому обвинувачення в зберіганні зброї і підробці документів (російського паспорта).