Отруєння Скрипаля: Британія звинуватила уряд РФ в порушенні статуту ООН

Новое Время
Отруєння Скрипаля: Британія звинуватила уряд РФ в порушенні статуту ООН

У середу, 14 березня, на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН заступник постійного представника Великої Британії Джонатан Аллен заявив, що Росія порушила Статут ООН, здійснивши замах на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочку.

"Це був не звичайний злочин. Це було незаконне використання сили, порушення Статуту ООН - основи міжнародного правопорядку", - сказав він.

Аллен наголосив, що за замах на Скрипаля та його дочку і за загрозу життю інших британських громадян в Солсбері несе відповідальність російська держава.

"У нас немає розбіжностей з народом Росії. Це безвідповідальні дії їх уряду, проти якого ми виступаємо", - додав британський дипломат.

Нагадаємо, що 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про висилку 23 російських дипломатів через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та звинуватила Москву в незаконному застосуванні сили на території Сполученого Королівства.

Росія розцінила цей крок як "безпрецедентно грубу провокацію, яка підриває основи нормального міждержавного діалогу між двома країнами, проведену під фальшивим приводом".