Європарламент прийняв важливе для України рішення

Сегодня
Європарламент прийняв важливе для України рішення

Європейський парламент проголосував за рекомендацією саміту "Східного партнерства" створити для України, Молдови і Грузії модель "Східне партнерство плюс". Відповідне голосування відбулося в Страсбурзі в рамках планерного засідання Європарламенту.

"За" проголосували 519 депутатів, проти – 114, утрималися 47.

Напередодні, у вівторок, відбулося обговорення доповіді, авторами якого є Лайма Андрик і Кнут Флекенштайн.

Зокрема, в доповіді пропонується створити модель "Східне партнерство плюс" для країн, які мають угоди про асоціацію з Євросоюзом і досягли значного прогресу в проведенні реформ, що "в кінцевому підсумку може призвести до приєднання до Митного союзу, Енергетичного союзу, Союзу цифрових технологій і Шенгенської зони, подальшого доступу до внутрішнього ринку ЄС, інтеграції в транспортну інфраструктуру, партнерству в індустріальній сфері, збільшення участі в програмах ЄС та агентствах", а також дозволить скасувати роумінг.

Також пропонується заснувати для України, Грузії і Молдови трастовий фонд, що фокусується на приватних і державних інвестиціях в соціальну і економічну інфраструктуру, в той же час забезпечити "ретельну перевірку їх використання, щоб запобігти будь-яким зловживанням".

Раніше повідомлялося, що Європарламент виступає за те, щоб пропонувати нові шляхи зміцнення відносин ЄС з з Україною, Грузією і Молдовою напередодні саміту "Східного партнерства" 24 листопада в Брюсселі.

Нагадаємо, Європейський Союз може прийняти новий європейський план для України, який вже прозвали новим "Планом Маршалла". Для цього потрібна підтримка основних європейських інституцій.