Лавров заявив в ОБСЄ, що український закон про освіту "неприйнятний"

Гордон
Лавров заявив в ОБСЄ, що український закон про освіту

Глава МЗС Росії Сергій Лавров під час 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні заявив, що український закон про освіту "неприйнятний" і спрямований проти "мільйонів російськомовних українців".

Засідання транслювали на сторінці організації у Facebook.

На думку Лаврова, Брюссель незадовільно реагує на український закон про освіту, який, за його словами, "порушує міжнародні зобов'язання Києва".

Глава МЗС РФ додав, що закон дискримінує російську мову, яка є "рідною для мільйонів громадян України".

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.

Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

Занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Угорщина, Молдова, Польща, Росія, а також Болгарія та Греція.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС. Угорська влада вважає, що закон порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій висловила занепокоєння новим українським законом "Про освіту". У документі підкреслюють, що новий закон призведе до суттєвого скорочення прав національних меншин. Українська делегація, крім Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.