Антикорупційні суди є хіба що в Уганді - Порошенко

Дзеркало Тижня 2
Антикорупційні суди є хіба що в Уганді - Порошенко

Він зауважив, що створення антикорупційних судів займе надто багато часу.

 Президент Петро Порошенко хотів би провести незалежний аудит роботи антикорупційних відомств в Україні. На саміті YES він сказав, що це дозволить оцінити їхню реальну ефективність.

При цьому, президент вважає недоцільним створення антикорупційних судів, оскільки цей процес займе надто багато часу. Він навів приклад, що законопроект про реформу в системі юстиції був проголосований ще влітку, але вже осіть, і Вищого конституційного суду досі нема. Тому що самого лише рішення, за словами Порошенка, не достатньо. Потрібно створити цілу інфрструктуру для функціонування нових інститутів.

"Я не хочу чекати 1,5 роки створення антикорупційного суду. Та й потім, з присутніх тут підніміть руки ті, в кого в країні є антикорупційні суди. Нема ні в кого? Може у Франції? Ні. Може в Польщі чи у Фінляндії? Хоч в когось, хто показав ефективність у боротьбі з корупцією? Нема ніде. Вони існують в Уганді, в Малайзії ще здається", - сказав Поршенко.

Натомість він пообіцяв створити антикорупційну палату вже наступного місяця. За його словами, це буде швидкий і ефективний спосіб.

"Кожен день без антикорупційної структури включно з такою палатою - небезпечний для України", - додав президент.

Також президент переконаний, що Україна добилася певного успіху в боротьбі з корупцією. За словами Порошенка, держбюджет збільшився в 2,5 рази завдяки боротьбі з корупцією. Також президент пообіцяв, що наступного тижня буде завершена конституційна реформа і процес створення Вищого конституційного суду. Крім того, він пообіцяв наступного місяця запуск приватизації з допомогою західних компаній.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter