Лісничий у Закарпатті вбив червонокнижну рись, Держлісагентство почало службове розслідування

Гордон 3
Лісничий у Закарпатті вбив червонокнижну рись, Держлісагентство почало службове розслідування

Державне агентство лісових ресурсів розпочало службове розслідування можливого відстрілу тварин, занесених до Червоної книги України, лісничим у Закарпатті, повідомляє прес-служба відомства.

"У зв'язку з оприлюдненою 13 листопада інформацією в соціальній мережі Facebook щодо "відстрілу рисі та інших тварин, занесених до Червоної книги України" лісничим Устеріцького лісництва державного підприємства "Рахівське лісове дослідне господарство"... Держлісагентство ініціювало службове розслідування стосовно лісничого, про якого йдеться в публікації, і відсторонило його від виконання посадових обов'язків. У разі підтвердження інформації будуть ужиті відповідні заходи", – сказано в повідомленні.

У прес-службі додали, що в Україні за вбивство червонокнижних видів тварин передбачено кримінальну відповідальність.

13 листопада місцевий житель Василь Шемот написав у Facebook у групі "Небайдужа Рахівщина", що вбивцями червонокнижної рисі виявилися лісничий ДП "Рахівське лісове дослідне господарство", голова районного товариства мисливців і рибалок "Говерла" Володимир Кабаль і його син Михайло. Він також опублікував відповідні фотографії.


Скриншот Небайдужа Рахівщина / Facebook

Скріншот Небайдужа Рахівщина / Facebook

Правоохоронці відкрили щодо вбивства рисі кримінальне провадження. Як повідомляє прес-служба поліції Закарпатської області, таке правопорушення карають штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років із конфіскацією знарядь і засобів полювання, а також усього добутого.

У коментарі ZAXID.NET Шемот повідомив, що виявив фото на фотоапараті, який згубив лісничий. Водночас є версія, що публікацією фотографій він хотів помститися лісничому з особистих мотивів.

Михайло Кабаль, який також є депутатом Рахівської міськради від Радикальної партії, у коментарі виданню заявив, що перебуває в поліції, де його допитують як свідка.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко у Facebook назвав свого однопартійця "садистом-убивцею" і "звіром у людській подобі".Згідно з даними Червоної книги, в українських Карпатах залишилося лише 350 рисей, цей вид належить до рідкісних, і полювання на нього суворо заборонено, повідомляють на сайті redbook-ua.org.