Законопроекту про звільнення голів антикорупційних органів рішенням Ради немає в сьогоднішньому порядку денному

Гордон
Законопроекту про звільнення голів антикорупційних органів рішенням Ради немає в сьогоднішньому порядку денному

Станом на 9.05 7 грудня в порядку денному сьогоднішнього пленарного засідання Верховної Ради немає законопроекту №7362 про право парламентаріїв звільняти глав антикорупційних органів. Порядок денний опубліковано на сайті Ради.

6 грудня голови фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам НАБУ, Державного бюро розслідувань, САП та членам НАЗК.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам відомств можня виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Вираз недовіри зазначеним чиновникам зумовить їхню відставку.

Законопроект засудили міжнародна антикорупційна організація Transparency International, коаліція експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій) і директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер зазначив, що буде рекомендувати скоротити всю урядову допомогу Вашингтона Києву, якщо Рада зважиться на звільнення директора НАБУ Артема Ситника.

Нардеп від фракції Блок Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив уночі 7 грудня, що в оновленому порядку, розісланому секретарям фракцій, законопроекту немає.