"Сплячу красуню Лісабонського договору" не варто було пробуджувати поцілунком, – Times

Канал 24 1

PESCO була створена для полегшення спільних інвестицій в оборонні закупівлі та дослідження, а також затвердження ЄС як блоку, який надійно захищає своїх громадян, повідомляє The Times.

Читайте також: Експерт розповів, коли може з'явитися армія Європейського союзу

Однак президент Франції Макрон хоче від військового союзу ЄС більше, ніж ця організація зможе йому дати. Видання пояснює, що французький лідер виступає за формування ключової групи європейських держав, готових до складних місій, і створення повноцінної військової штаб-квартири. У такому випадку PESCO слугуватиме інструментом для поглиблення європейської інтеграції, йдеться у статті.

Створення оборонного союзу ЄС – ідея не нова, нагадує британська газета. Жан-Клод Юнкер, президент Європейської комісії, назвав PESCO "сплячою красунею Лісабонського договору" 2009 року.

Якщо це так, то її (оборонну програму ЄС – "24") не варто було пробуджувати поцілунком, – констатує автор публікації.

Реалізація PESCO у майбутньому може посіяти розбрат між Східною і Західною Європою, між Америкою і ЄС, застерігає видання. Польща вже сумнівається у доцільності військової декларації між країнами ЄС, а США впевнені, що Євросоюз таким чином хоче відгородитися від тиску з боку адміністрації Трампа в майбутньому.

Читайте також: Три прогнози для Європи на наступні 13 років

Нагадаємо, 13 листопада 23 країни-члени Євросоюзу уклали військовий пакт про посилення співпраці у сфері оборони.