Рада звільнила з посади голови Антикорупційного комітету Соболєва

АСН
Рада звільнила з посади голови Антикорупційного комітету Соболєва
Рада звільнила з посади голови Антикорупційного комітету Соболєва

Рада звільнила з посади голови антикорупційного комітету Ради Єгора Соболєва. БПП, "Народний фронт" і "Опоблок" при цьому голосували злагоджено - за постанову на вечірньому засіданні проголосували 256 нардепів, передає кореспондент АСН.

Доповідач постанови нардеп БПП Іван Мельничук розповів, що вчора на засіданні Комітету з питань боротьби і протидії корупції більшістю голосів (Прим.: 13 членів від провладної більшості) було ухвалено рішення про рекомендацію парламенту звільнити Єгора Соболєва і визнати його роботу незадовільною.

"З таким головою не відбулися як мінімум 10 засідань комітету", - сказав він. У відповідь позафракційний нардеп Юрій Левченко пояснив, що "насправді провладна більшість зміщує Соболєва як незручного главу комітету для подальшого ухвалення закону, який дозволить парламенту звільнити вже директора НАБУ Артема Ситника, який боротися з корупцією".

Член комітету і нардеп БПП Сергій Лещенко назвав звільнення Соболєва "зрадою і результатом змови БПП, Народного фронту", регіоналів і Радикальної партії ". Сергій Соболєв з "Батьківщини" назвав звільнення Соболєва не просто зміщенням голови антикорупційного комітету. "Це створення нової коаліції БПП, "Народного фронту" і "Опозиційного блоку", - попередив він. Показово, що співголова "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул заявив, що фракція підтримує звільнення Соболєва. З його слів, якби вночі екс-прем'єр Арсеній Яценюк не поспілкувався з представником Посольства США, то вже б вранці "вони не відкликали б законопроект про звільнення директора НАБУ".

Сам Соболєв, вийшовши на трибуну, подякував колегам за плідну роботу. "У чому причина мого звільнення? Вона дуже проста. І я цим пишаюся. Бо ухвалені нами закони стали такими, що їх вперше почали виконувати. Десятки депутатів до мене підходили і питали: невже треба все вписувати в електронні декларації? Я відповідав, що треба!.. У підсумку почалися розслідування за фактами незаконного збагачення. Більше того, наша діяльність веде до того, що вище керівництво країни, президент, вже не почуваються недоторканними. Ось головна причина мого звільнення", - зазначив він.

Тільки спікер Андрій Парубій після голосування зазначив, що "не розуміє: що з нами сталося за ці останні чотири роки". Спікер особисто попросив нардепів подякувати Соболєву за роботу, а нардепи з "Самопомочі" і "Батьківщини" супроводжували рішення Ради криками: "Ганьба!".

соболєв, звільнення, скандал, політика, верховна рада, антикорупційний комітет

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter