Рада відкликала Соболєва з посади голови антикорупційного комітету

Сегодня
Рада відкликала Соболєва з посади голови антикорупційного комітету

Верховна Рада підтримала рішення про зняття Єгора Соболєва з посади голови комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції, роботу якого раніше визнали незадовільною. За його відставку проголосували 256 народних депутатів.

Автор проекту постанови про відкликання Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету Іван Мельничук зазначив, що

"Вчора на засіданні комітету більшістю голосів було прийнято рішення висловити недовіру голові комітету Соболєву Єгору Вікторовичу. Це сталося тому, що комітет перестав бути тим комітетом, який реально займається боротьбою з корупцією. При керівництві Єгора Вікторовича комітет став огульно навішувати ярлики і дозволяє (Соболєв – ред.) виступати там тільки тим депутатам, які вигідні для виступу голови комітету. Не ставляться в порядок денний питання ті, які вносяться членами комітету", – сказав Мельничук.

Раніше голова фракції БПП Артур Герасимов назвав причини, чому вирішили звільнити Соболєва. За його словами, голова комітету блокував призначення аудитора Національного антикорупційного бюро та порушував регламент Ради під час засідань комітету, ігнорував важливі питання.

Як повідомлялося, в закликали нардепів обміркувати рішення щодо відставки Соболєва. Так, посол Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі стурбований тим, що члени комітету вирішили ініціювати відкликання Соболєва, вказуючи на міжнародну стурбованість з приводу поточних подій в боротьбі з корупцією в Україні.