В Женеві на засіданні ради ООН говорили про дотримання релігійних свобод в Україні, підтримали УПЦ і дали поради владі

УНІАН
14:31, 15 листопада 2017
63
.protiktor.com

Положення громад Української Православної Церкви, а також діяльність їх представників, журналістів і правозахисників, отримали підтримку на міжнародному дипломатичному рівні з боку держав-учасників засідання робочої групи Універсального періодичного огляду 28 сесії Ради з прав людини ООН, що відбулося 15 листопада  в Женеві.

Як повідомляє сайт «Громадський правозахист», під час засідання було розглянуте питання щодо дотримання релігійних свобод в Україні. 

«Українська Православна Церква висловила стурбованість з приводу законопроектів № 4128, 4511, 5309 і 1244 про внесення поправок в закон «Про свободу совісті та релігійні організації», які вона вважає такими, що порушують права віруючих і є потенційно небезпечними для міжрелігійного миру в Україні. УПЦ також висловила стурбованість у зв’язку з незаконним захопленням деяких церков і майна», - зазначено у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, представленому Робочій групі РПЛ ООН. 

Стурбованість порушеннями прав УПЦ висловила також неурядова організація ADF International (США), яка є провідним експертом в сфері релігійної свободи в світі, а також низка інших організацій.

Зокрема, ADF International зазначила, що «Православ’я в Україні розділене на три основні гілки: Українська Православна Церква Московського Патріархату, Українська Православна Церква Київського Патріархату і Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ)… Тертя і диспути з питань легітимності та ідентичності привели до юридичних зіткнень навколо власності та інших питань, в деяких випадках це призвело до вимагання та соціального розшарування… У зв’язку з цим державі Україна рекомендується захистити право на релігійну свободу всіх громадян і жителів України, забезпечити релігійну гармонію і міжконфесійну толерантність, забезпечити, як юридично, так і практично щоб всі віруючі і групи реалізовували свої права на свободу вираження та асоціації гарантовано у всіх сферах суспільства…».

Делегація Греції зазначила, що державі Україна необхідно вжити додаткових заходів для захисту релігійних прав, захисту журналістів та забезпечення права всіх релігійних громад на основі процедур автономії. Делегація Італії підкреслила, що державі Україна необхідно забезпечити вільну діяльність журналістів і правозахисників, а делегація Нідерландів заявила, що злочини проти ЗМІ, журналістів і правозахисників не повинні залишатися безкарними.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter