Сенцова етапували в колонію суворого режиму "Білий ведмідь" у Лабитнангі

Цензор.НЕТ 3
Сенцова етапували в колонію суворого режиму

Про це стало відомо журналісту Открытой России Зої Свєтовій, повідомляє Цензор.НЕТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Документальний фільм про Сенцова номінували на міжнародну премію Silver Eye-2017

У "Білому ведмеді" відбувають покарання особи, засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини. Ув'язнені виготовляють тут сітку-рабицю, будівельні блоки, дротяну мережу для пристрою збірно-розбірних протипіхотних загороджень переносного типу і фігурні елементи мощення для збірних покриттів тротуарів і доріг.

Ув'язнені, які відбували покарання в цій колонії, розповідали про численні порушення. За їхніми словами, засуджені піддаються тут побиттю і тортурам, а робочий день триває по 12 годин.

Також читайте: "Україна тяжко, але все-таки якось дряпається в потрібному напрямку, Росія остаточно загрузла у своєму глухому куті", - Сенцов написав лист із СІЗО Тюмені. ДОКУМЕНТ

Влітку 2012 року фігурантом прокурорської перевірки у ВК № 8 став заступник начальника колонії Олександр Абуков. Прокурор з нагляду виявив, що він налагодив особистий збут сувенірної продукції, яку робили ув'язнені, а отримані гроші з продажу залишав собі. Абукова притягли до дисциплінарної відповідальності.

У січні 2013 року начальник відділу безпеки колонії став обвинуваченим за статтею 290 КК ("Одержання хабара"). За версією слідства, в жовтні 2011 року він отримав хабар у 70 тисяч рублів за оформлення документів на умовно-дострокове звільнення одного із засуджених.

Нагадуємо, Олег Сенцов разом із Олександром Кольченком був затриманий представниками російських спецслужб у Криму в травні 2014-го за звинуваченням нібито в організації терактів на півострові. У серпні 2015-го північно-кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії.