"Люди для продажу". CNN повідомив про торгівлю мігрантами в Лівії

Гордон


У Лівії контрабандисти, які переправляють мігрантів і біженців до Європи, займаються работоргівлею, повідомляють у матеріалі CNN "Люди на продаж".

У розпорядженні телеканала опинилося зняте на мобільний телефон відео, на якому видно, як у Лівії на одному з аукціонів продають вихідця з Нігерії.

Журналісти CNN самі стали свідками работоргівлі у Лівії. З допомогою прихованих камер вони зняли аукціон, який проходив минулого місяця вночі за межами Триполі. Відеозапис передали лівійській владі, яка пообіцяла провести розслідування.

Телеканал зазначає, що кожного року десятки тисяч людей перетинають кордони Лівії, вони рятуються від конфліктів або шукають можливість заробити. Більшість мігрантів і біженців продає все своє майно, щоб заплатити за переправлення до Європи. Багато хто з них стає у Лівії рабами, зазначає CNN.

21-річний нігерієць Вікторі, який перебуває в центрі для мігрантів у Триполі, розповів телеканалу, що витратив рік і чотири місяці, а також усі свої заощадження, щоб потрапити в Європу. За його словами, у Лівії мігрантів тримають у поганих умовах, позбавляють їжі, піддають насильству та жорстокому поводженню.

Вікторі сказав, що коли у нього закінчилися гроші, контрабандисти продали його на аукціоні. Згодом його перепродували ще кілька разів. Контрабандисти також зажадали викупу від сім'ї Вікторі, перш ніж звільнити його. Тепер він чекає на повернення до Нігерії.