Повернення Росії в ПАРЄ зірвалося – Ар'єв

Дзеркало Тижня
Повернення Росії в ПАРЄ зірвалося – Ар'єв

Тільки спільні дії дають результат, вважає він.

Бліцкриг по поверненню російської делегації до сесійної зали ПАРЄ провалився, поінформував на своїй сторінці у Facebook глава делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"Бліцкриг-сценарій по РФ в ПАРЄ поламали спільними зусиллями. Але будемо дуже пильними. Спасибі української делегації! Знову довели, що тільки спільні дії дають результат", - написав він.

При цьому він відзначив зусилля членів української делегації в ПАРЄ.

"Ми з Оленою Сотник і Георгієм Логвинским вчора билися на Спільному комітеті, щоб запобігти реалізації швидкого сценарію. Вдалося - більшість не готові йти назустріч російському шантажу, що керівники СЕ в розмовах зі мною визнали відразу після закінчення засідання. Ну а робота посла Дмитра Кулеби - взагалі вище всяких похвал", - написав він.

Ар'єв зазначив, що в результаті на бюро ПАРЄ від Ягланда сьогодні вимагали жорсткої позиції по переговорах в Москві і взагалі подати в суд на РФ за несплату внесків.

"Атмосфера змінюється. І змінюється не сама по собі, а через спільні дії і синергію українців в РЄ. Працюємо і стежимо далі", - додав він.

Читайте також: У ПАРЄ не підтримали створення робочої групи з повернення делегації РФ – Кулеба

Нагадаємо, напередодні Парламентська асамблея Ради Європи більшістю голосів затвердила рішення, метою якого є зняття політичних санкцій з Росії. За задумом ідеологів, резолюція має заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення в ПАРЄ будь-яких санкцій проти Москви. Враховуючи, що санкції повинні поновлюватися щорічно, обмеження можуть бути зняті вже в січні.

Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року - відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. За російськими парламентаріями збереглося лише право бути присутніми та виступати на засіданнях асамблеї, а також працювати в комітетах. Після цього РФ на знак протесту відмовилася від участі в сесіях ПАРЄ.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter