Скільки грошей Україна витрачає на дороги? (інфографіка)

Finance.UA 1
Скільки грошей Україна витрачає на дороги? (інфографіка)

Довжина доріг місцевого значення в Україні, які з’єднують міста і села в межах областей між собою, складає більше двох третин від загальної протяжності трас. Аналітики порталу розібралися, які кошти держава має намір виділити на їх ремонт і будівництво в 2018 році.

За останні три з гаком роки рекордну суму на будівництво і ремонт автодоріг «Укравтодор» отримав з бюджету в 2015 році: тоді на ці цілі було виділено 23,1 мільярда гривень, причому держагентство автодоріг з цих коштів не встигло виділити близько 200 мільйонів гривень.

Торік фінансування з бюджету було значно скромніше – в документі фігурувала цифра в 13,9 мільярда, однак «Укравтодору» довелося залучити ще кредити на суму близько 1,2 мільярда, тож загальні витрати в 2016 році на підтримку доріг склали приблизно 15,1 мільярда.

Остаточної суми витрат в нинішньому році в «Укравтодорі» поки не назвали – до кінця року ще досить далеко, проте в бюджеті закладена сума в 17,4 мільярда, що з урахуванням інфляції не набагато більше від торішнього.

При цьому, згідно з бюджетним плануванням на наступні три роки, витрати на дороги збираються наростити майже до 70 мільярдів гривень до 2020 року, а в 2018-му прогнозоване виділення коштів складе близько 33 мільярдів гривень.

Найбільше фінансування в 2018 році отримають місцеві дороги в Харківській області: там на них планують виділити близько 708 мільйонів гривень.

Piccy.info - Free Image Hosting

Друге і третє місця за розмірами запланованих витрат «Укравтодору» займають Вінницька і Житомирська області з досить близькими показниками в 673 і 666 мільйонів гривень.

Полтавська та Львівська області за прогнозованими обсягами займають четверте і п’яте місця: в них збираються витратити на дороги місцевого значення 635 та 629 мільйонів гривень відповідно.

Трохи більше 600 мільйонів «Укравтодор» у 2018 році виділить на підтримку доріг в Донецькій області, а Київська злегка не дотягла до цієї цифри – на дороги в столичному регіоні піде близько 593 мільйонів гривень.

На ремонт доріг в Чернівецькій і Закарпатській областях в наступному році «Укравтодор» збирається виділити майже втричі менше, ніж лідерам списку, що цілком порівнянно з їх площею, яка приблизно настільки ж менша від площі Житомирської або Київської області.