Жовківські чиновники та поліція обговорили проблеми боротьби з насиллям у сім’ї

ZIK 2

Питання запобігання насилля в сім’ї стало учора, 6 грудня, лейтмотивом засідання за круглим столом у Жовківській РДА.

Тон розмові задав заступник голови райдержадміністрації Юрій Дубневич. Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на дані Жовківської РДА.

Подія відбулася з ініціативи управління соціального захисту населення, служби у справах дітей Жовківської райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, відділу освіти, охорони здоров’я, відділу Національної поліції.

Мета – напрацювання ефективного механізму взаємодії структурних підрозділів відповідальних за реалізацію державної політики щодо захисту прав дітей від усіх форм фізичного, сексуального, економічного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження, а разом з тим – недопущення випадків доведення до самогубства, психічних розладів та загибелі дітей.

На відповідальності усіх працівників служб, які опікуються питаннями захисту прав дитини, та їх дієвій співпраці наголосив заступник голови райдержадміністрації Юрій Дубневич.

Представник Жовківського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області Ірина Цимбала інформувала присутніх щодо посилення взаємодії підрозділів Національної поліції, служб у справах дітей та сім’ї, ЦСССДМ, посадових осіб органів місцевого самоврядування у питаннях виявлення дітей, які потерпають від жорстокого поводження, життю та здоров’ю яких загрожує небезпека та здійснення захисту їхніх прав. Акцентовано увагу на притягненні до відповідальності осіб, які вчиняють будь-яке насильство по відношенню до дітей.

Заступник начальника служби у справах дітей Наталія Тимощук наголосила, що великою проблемою сьогодення є насильство в сім’ї та жорстоке поводження в дитячому середовищі і вона з року в рік залишається актуальною для тисяч родин. Проте, основне завдання як служби у справах дітей, так і інших служб, на які покладається здійснення соціального захисту і профілактики правопорушень серед дітей, виконувати важливі функції, які покликані не лише захистити дитину, але й зберегти сім’ю, подолати насилля в ній, протидіяти торгівлі людьми.

Зокрема, було розглянуто проект інформаційного буклету, який підготував Жовківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, для розповсюдження в дитячих установах, в житлових будівлях з інформацією, куди звертатися у випадку наявності фактів жорстокого поводження з дітьми. Керівництву відділу освіти дано доручення провести тематичні заходи інформаційного характеру серед учнів усіх навчальних закладів району.