Акція "Самовизначення для Закарпаття" в Будапешті завершилася, було близько 100 чоловік

Гордон 2
Акція

Акція "Самовизначення для Закарпаття" під стінами посолсьтва України в Угорщини в Будапешті завершилася. Про це повідомляє телеканал NewsOne.

На акції, за даними каналу, були присутні приблизно 100 осіб, переважно – люди старшого віку. Вона тривала приблизно годину.

Мітинг організувала угорська праворадикальна партія "Йоббік", там були присутні депутат від неї Крістіна Морваї, якій у вересні заборонили в'їзд в Україну, і Тамаш Гауді-Надь.

Гауді-Надь одягнув футболку з написом "Крим – це Росія, а Закарпаття – це Угорщина", у якій він у 2014 році був на засіданні сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

"Усі ініціативи України буде блокувати Угорщина, оскільки Угорщина має право вето і ми застосуємо його щодо України. Ми будемо дотримуватися міжнародного законодавства. Закликаємо дотримуватися його й Україну", – заявив Гауді-Надь у коментарі каналу.

Увечері 13 жовтня в Будапешті під посольством України в Угорщині пройшла акція "Самовизначення для Закарпаття". Посол України в Угорщині Любов Непоп розповіла, що на футболці одного з учасників акції написано "Закарпаття за законом належить Угорщині. Самовизначення для всіх пригноблених націй, змушених жити в Україні". На мітинг принесли офіційний прапор каталонської автономії.

Директор політичного департаменту Міністерства закордонних справ України Олексій Макєєв заявив, що українські зовнішньополітичне вдомство буде "рішуче" протестувати через акцію.

11 жовтня Міністерство закордонних справ України виступило проти проведення акції.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності. Документ запроваджує 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

Занепокоєння щодо мовної статті в законі, окрім Угорщини, висловили Молдова, Польща, Росія, Болгарія і Греція.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

9 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив в Ужгороді, що український закон "Про освіту" порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. За його словами, закон відкидає можливість діяльності угорських шкіл в Україні і відбирає право навчатися рідною мовою у школярів середніх і старших класів.

Згідно з переписом населення 2001 року, в Україні проживає понад 150 тис. угорців, більшість із них – у Закарпатській області.