Нефьодов про законопроект "Купуй українське": Можна підтримувати вітчизняний бізнес, не можна підтримувати його так тупо

Гордон
Нефьодов про законопроект

Законопроект "Купуй українське, плати українцям" націлено на те, щоб знищити відкриті тендери через систему державних закупівель ProZorro, написав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов у Facebook.

"Ці люди вирішили, що досить уже бавитись у реформи, що досить терпіти "збитки" від зменшення корупції в тендерах – і проголосували (поки в першому читанні) (законопроект. – "ГОРДОН") №7206 "Купуй українське". Усе, аби обрані фірми подавали 23 довідки й отримували плюс 43% до ціни. Народ в Україні багатий, він заплатить", – зазначив він.

Експерт підкреслив, що законопроект порушує Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом, несе величезні корупційні ризики і накладає додатковий тягар на бюджет.

"Чи це буде стимулювати олігархів, спонсорів авторів законопроекту, інвестувати в оновлення виробництва? Звісно, ні. Навіщо, якщо перемагати можна за рахунок допінгу, за рахунок платників податків?" – написав заступник міністра.

Він додав, що ухвалення законопроекту могло бути компромісом щодо державного бюджету на 2018 рік.

"Аж цікаво: який був гірший варіант? Відібрати у людей квартири? Збільшити податки у два рази? Обкласти митом вітер з-за кордону?" – зазначив Нефьодов.До ухвалення законопроекту він пояснював, що підтримка виробника через закупівлі порушує основні принципи ефективності, оскільки вона неадресна, нецільова і невимірювана.

"Можна підтримувати вітчизняний бізнес, не можна підтримувати його так тупо. Це як просто розкидувати кошти на вулиці – може, дійде до того, кому потрібно. Хочете стимулювати переносити виробництво в Україну – немає проблем! Створюйте прозору бюджетну програму з конкретними цифрами, компенсуйте інвестору, наприклад, 15% витрат на перенесення, потім звітуйте – витратили 1 млрд, створили Х робочих місць, Y додаткових податків, Z нового експорту. А через закупівлі – це просто гроші в пісок і зростання корупції. Може, у цьому і мета авторів законопроекту?" – писав заступник міністра.Верховна Рада 7 грудня ухвалила в першому читанні законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям". Ним вносять зміни до закону "Про публічні закупівлі". Для низки товарів, робіт або послуг у системі держзакупівель ProZorro критерієм оцінки пропонуютьс установити наведену ціну – ціну, указану учасником у тендерній пропозиції й автоматично перераховану в електронній системі закупівель з обов'язковим урахуванням місцевої складової у предметі закупівлі, а також інших нецінових критеріїв.

Система ProZorro працює з початку 2015 року. 17 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про публічні закупівлі", який передбачає введення електронної системи для всіх державних закупівель товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а для робіт – дорівнює або перевищує 1,5 млн грн.