Країна-голова в ЄС відкинула вимоги Угорщини про перегляд асоціації з Україною

Новое Время
Країна-голова в ЄС відкинула вимоги Угорщини про перегляд асоціації з Україною

Головуюча зараз в Євросоюзі Естонія відкидає вимогу Угорщини про перегляд угоди про асоціацію через те, що Україна, на думку угорської сторони, порушує її положення прийнятою реформою освіти.

"Угода про асоціацію між Україною та ЄС тільки вступила в силу, тому нам варто сфокусуватися на її ефективній імплементації", - відзначили в прес-службі Міністерства закордонних справ Естонії на запит DW.

На вимогу Будапешта це питання внесене до порядку денного зустрічі міністрів закордонних справ ЄС. Його розглянуть 16 жовтня в Люксембурзі.

У Таліні закликали Угорщину та Україну до діалогу.

Крім того, як зазначає видання, вимоги Будапешта в Берліні офіційно не коментують, проте в неформальних розмовах німецькі дипломати заявляють, що Києву та Будапешту варто вести діалог і дочекатися висновку Венеціанської комісії.

Нагадаємо, глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт буде блокувати подальшу інтеграцію України в форматі угоди про асоціацію з ЄС.

Новий закон про освіту також розкритикувала Румунія і Молдова. МЗС Угорщини подав скарги в ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв'язку з реформою освіти в Україні. Втім, Румунія продовжує обговорення з українською стороною, намагаючись досягти консенсусу.

25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту, згідно з яким, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова. Діти нацменшин повинні поступово з середньої школи переходити на вивчення шкільних предметів державною мовою.